ILUSTRACJE

PRZYKŁADY REALIZACJI

Dawna Polska. Władcy Polski. Edukacja przez sztukę
Ilustrowana książeczka – kolorowanka dla dzieci

Książeczka udostępniona nieodpłatnie.
Autor: Joanna Sowa

Książeczka prezentuje sylwetki wybranych władców Polski. Ilustracjom królów i ich dokonań towarzyszą teksty przybliżające historię panowania władców.
Ilustracje stanowią bazę działań artystycznych dla dzieci poprzez możliwość pokolorowania i dorysowania elementów według własnej wyobraźni. Działania te stymulują kreatywność, pobudzają ciekawość oraz chęć nauki.
Walorem jest nauka poprzez zabawę w domu i jednocześnie możliwość zacieśnienia więzów rodzinnych z dorosłymi, którzy mogą włączyć się w zabawę dzieląc się swoją wiedzą. Książeczka może być również pretekstem do wspólnej zabawy młodszych i starszych dzieci. Młodsze dzieci znajdą przyjemność w kolorowaniu, a starsze w odkrywaniu historii poprzez skojarzenia z obrazem.
Kolorowankę można samodzielnie wydrukować w domu, pokolorować, powiesić jako dekorację i pomoc dydaktyczną.
Książeczka może być pomocą i inspiracją dla nauczycieli, wychowawców w czasie prowadzenia zdalnych zajęć.
Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego –Kultura w sieci. Partnerzy: biblioteka.pl, jestesmydlawas.eu Partner medialny: histmag.org


Pisane węglem. Kolorowanka edukacyjna

Książeczkę można nabyć w Ślaskim Centrum Wolności i Solidarności scwis.pl

JULIO CORTÁZAR
Powracająca ceremonia. Ceremonia recurrente

Wydawcy: Biblioteka Śląska, Instytut Literatury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Przekład: Jacek Lyszczyna